Start > Aktualności > Zawody Sportowo-pożarnicze w Pińczowie 15.08.2009

 V Zawody Sportowo-pożarnicze w Pińczowie 15.08.2009


15.08.2009, Wielkie zwycięstwo i ...

23 startujące drużyny, niezapomniane wrażenia, ogromne emocje, wielkie zwycięstwa, szokujące porażki oraz co najgorsze porażające błędy sędziowskie oraz niehonorowe zachowania niektórych jednostek...

Dnia 15 sierpnia 2009 r. w Pińczowie na stadionie Mosir odbyły się już V Zawody Powiatowe Sportowo-Pożarnicze. Impreza rozpoczęła się o godzinie 9.00, zbiórką pododdziałów strażackich, krótka defiladą, następnie przemawiali zaproszeni goście m. in. Marszałek Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz Prezes ZOSP RP w Kielcach Mirosław Pawlak.

Następnie przystąpiono do konkurencji sportowo-pożarniczych. Pierwsza częścią zmagań były biegi sztafetowe, kolejno: seniorów, Kobiecych Drużyn Pożarniczych, MDP Chłopców, MDP Dziewcząt. Na drugą część składały się rozwinięcia bojowe, kolejno: MDP Chłopców, MDP Dziewcząt, KDP, Seniorów OSP.

Startujące drużyny, oraz uzyskane przez nie wyniki można znaleźć na stronie Portalu miasta Pińczów oraz na stronie Echa Dnia, My postaramy się skupić na wynikach naszych drużyn. Z OSP Zagajów występowały dwie drużyny: MDP Chłopcy oraz MDP Dziewczęta.
mistrzoooowie

Skład naszych drużyn prezentował się następująco:
Chłopcy: Patryk Żuber, Łukasz Głombiński, Karol Mitręga, Kamil Mierzwiński, Mateusz Sosiński, Michał Żuber, Michał Karbowniczek oraz Adam Żak.Dziewczęta: Agnieszka Zielińska, Kasia Sosińska, Ola Chabińska, Sylwia Wilk, Patrycja Jędrszczyk, Monika Pruś, Ania Pruś, Marzena Gruszka, Justyna Gruszka

Dziewczęta zajęły na tych zawodach 4. miejsce. Wielkie chęci, ogromne zaangażowanie oraz chęć zwycięstwa zostały pokonane jednak przez stres, przez który dziewczęta popełniły kilka błędów, czego efektem stało się właśnie uzyskane miejsce. Ale człowiek uczy się na błędach, a największą porażką nie jest przegrana, ale rezygnacja, a dziewczęta z Zagajowa nigdy się nie poddają, z występu na tegorocznych zawodach wyciągną lekcję.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców z Zagajowa zajęła 1. miejsce, zostali mistrzami powiatu i to oni będą reprezentować powiat pińczowski na zawodach wojewódzkich:) Wielkie brawa dla nich! Byli bezkonkurencyjni w każdej części zawodów uzyskując najlepsze czasy, jako jedyna drużyna nie uzyskała punktów karnych, po prostu byli bezbłędni:) Niestety nie obyło się bez ekscesów. Błędy sędziowskie mogły odebrać im zwycięstwo! Otóż wyniki uzyskane w biegu sztafetowym przez chłopców z Zagajowa zostały wpisane MDP Chroberz o czym dowiedzieliśmy się dopiero przy rozdaniu pucharów i dyplomów. Gdyby Państwo mogli zobaczyć wyraz wielkiego zawodu i niedowierzania na twarzach członków MDP Zagajów:( Błędy sędziowskie swoją drogą, ale w tym miejscu należy podkreślić co najmniej niehonorową postawę OSP Chroberz. Dokładnie znali swój wynik, a mimo to przyjęli puchar oraz nagrody za pierwsze miejsce a podkreślamy, że dokładnie wiedzieli, że MDP Zagajów uzyskało lepsze czasy! Zachowanie OSP Chroberz nie miało nic wspólnego z zasadami fair play, przyjmując laury mistrzowskie wykazali się zwykłym chamstwem oraz brakiem honoru, taka postawa nie przystoi druhom strażakom i trzeba o każdym takim przypadku głośno mówić! Na naszym sztandarze pisze: BÓG HONOR OJCZYZNA ciekawe co pisze na sztandarze OSP Chroberz??