Start > Aktualności > Zawody sportowo-pożarnicze, Pawłowice 2009

Zawody sportowo-pożarnicze, Pawłowice 2009

19.07.2009, W Pawłowicach 5. miejsce!

Dnia 19.07.2009 r. odbyły sie zawody sportowo-pożarnicze na terenie gminy Michałów. Miejscem tegorocznych bojów strażackich były Pawłowice. Na miejscu wystartowało 23 drużyny pożarnicze z 9. jednostek działających na terenie gminy Michałów. Dostatek drużyn to efekt wielkiego zamiłowania, jakim społeczność naszego regionu daży do pożarnictwa:) Wyżej wspomniane jednostki OSP to: OSP Góry, OSP Michałów, OSP Pawłowice, OSP Sędowice, OSP Tur Górny, OSP Tur Dolny, OSP Wrocieryż, OSP Zagajów oraz OSP Zagajówek. Dopisała także publiczność, która pomimo padającego deszczu, gorąco dopingowała strażaków. Zawody odbywały się z podziałem na trzy kategorie wiekowe: Grupa I - meżczyźni/kobiety powyżej 18 lat, Grupa II - chłopcy/dziewczęta 15-18 lat, Grupa III - chłopcy/dziewczęta 12-15 lat.

Nasza jednostka wystawiła 3 drużyny pożarnicze: drużynę dziewcząt i chłopców 12-15 lat, oraz drużynę "seniorów". Zespół dziewcząt tworzyły: Marzena Gruszka, Justyna Gruszka, Patrycja Jędrszczyk, Ania Pruś, Kasia Sosińska, Sylwia Wilk, Agnieszka Zielińska. Na drużynę chłopców składali się: Stasiu Jakubowski, Mateusz Sosiński, Tomek Jędrszczyk, Karol Mitręga, Kuba Przeniosło, Daniel Przeniosło, Bartek Mierzwiński, Mateusz Pasternak oraz Michał Kędzierski. Nie można zapominać o seniorach występująch w składzie: Edward Strączkiewicz, Rafał Kędzierski, Rafał Żuber, Szymon Kuc, Michał Sosiński, Michał Dębski, Michał Lach i Michał Żuber.

A teraz rezultaty! Na szczególna uwagę zasługują dziwczeta, które zajeły pierwsze miejsce i bedą reprezentować gminę Michałów na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych w Pińczowie ( na zawody te pojedzie także drużyna chłopców jako obrońców tytułu mistrza powiatu) Brawo dla nich!!! Chłopcy zajeli 7. miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast seniorzy uzyskali 5. rezultat podczas tych zawodów.

Oto ostateczna klasfikacja drużyn (Grupa I):

1. Sędowice,
  2. Pawłowice,
  3. Tur Górny,
  4. Tur Dolny,
  5. Zagajów,
  6. Góry
  7. Wrocieryż,
  8. Michałów,
  9. Zagajówek.

Więcej o tegorocznych zawodach na www.michalow.pl