Start > Aktualności > Wigilia Strażacka, Zagajów 2008

Wigilia Strażacka, Zagajów 2008

22.12.2008, A co działo sie na Wigiilii?

Wigilijne zebranie sprawowzdawcze przerosło wszelkie nasze oczekiwania, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, przybyło ok. 90 strażaków z całej gminy i gmin ościennych oraz wielu znamienitych gości.Swoja obecnością zaszczycił nas nawet poseł Mirosław Pawlak, który pomimo wielkiej chrypki zdołał złożyć wszystkim strażakom życzenia wigilijne i noworoczne. Zebranie otworzył prezes gminny ZOSP RP Stanisław Szewczyk. W pierwszej części naszego spotkania komendant gminny Zbigniew Kierkowski przedstawił prezentacje multimedialną w której znaalzly sie wszystkie osiągnięcia strażaków w całej gminy, zaprezentował parę statystyk dotyczących akcji strażaków ochotników z odchodzącego 2008 roku. Po prezentacji, każdy z obecnych naczelników i prezesów opowiedział o dokonaniach w swoich jednostkach.

Gdy część sprawozdawcza dobiegła końca stery przejął ksiądz kapelan Adam Kornalki, ktory odczytał fragment Ewangelii, a nastepnie każdy z gości złożył sobie życzenia. Teraz mozna było przystąpic do najprzyjemniejszej cześci wigilii czyli do spróbowania wigilijnych dań przygotowanyczyh przez asze strażaczki i pośpiewać kolendy. Naszego ks. kapelana spotkała tego wieczoru miła niespodzianka, otóż jako solenizant- w końcu wigiia to imieniny Adama- otrzymał od wszystkich nas pluszowego misia- strażaka. A na koniec wspólne zdjęcia.

To była pierwsza Wigilia Strażacka w naszej strażnicy- czy stanie się tradycją?