Start > Aktualności > Wielkanoc, Góry Pińczowskie 2009

Wielkanoc, Góry Pińczowskie 2009

14.04.2009, Wielkanoc po strażacku

Już od kilku lat Ochotnicza Straż Pożarna w Zagajowie bierze czynny udział w obchodach Wielkiej Nocy w parafii pod wezwaniem WNMP w Górach Pińczowskich i tak było także w tym roku. 3 dni pełne pracy. Zaczęło się w Wielki Piątek, kiedy to rozpoczeliśmy czuwanie przy grobie Pańskim, saliśmy na przeciw siebie z toporkami na ramionach uroczyście ubrani w mundury galowe. ozdobieni pasami i medalami ;p Warta trwała 15 minut i przez ten czas na baczność pilnowaliśmy grobu. Nasza służba skonczyła się wraz z odejściem ostatniego prafianina z kościoła. Podobnie rzecz się dziala w sobotę, podczas wieczornej mszy.

W niedzielę, podczas rezurekcji która rozpoczęła się o 6.30 naszą jednostkę dodatkowo reprezentował poczet standarowy, podobniejak jednostkę z Gór. Strażaków w kościele było wszędzie pełno, a podczas procesji nieśliśmy baldachim, krzyż, figurkę Pana Jezusa.