Start > Aktualności > Order Błękitnej Nidy

 Order Błękitnej Nidy


28.09.2009, Order Błękitnej Nidy niestety nie dla OSP Zagajów

28 wrześnie to był dzień, w którym zostały rozdane Ordery Błękitnej Nidy. Nasza jednostka znalazła sie w tym elitarnym gronie nominowanych do tego jakże zaszczytnego wyróżnienia w kategorii "Samorządowiec 2009". Jednak order trafił w ręce stowarzyszenia "EKO NIDA"

.obn

W kategorii "Społecznik 2009" nominowany został Robert Purtak, wiceprezes OSP Zagajów, za niespotykane poświecenie na rzecz OSP. Mało kto, tak jak Robert potrafiłby spędzić dziesiatki, jeśli nie setiki godzin planując, organizując, pracując dla lokalnej społeczności.W tym roku tytuł ten jednak otrzymał sołtys wsi Zagórze Marian Mazurkiewicz.

obn_rp

"Przedsiębiorca 2009" - kolejna kategoria Orderu Błekitnej Nidy - trafiła w ręce mieszkańca wsi Zagajów Ryszarda Białczyka, wielkiego dobroczyńcy OSP Zagajów,

Trzy nominacje i jednen przyznany order w Zagajowie. Nalezy podkreślić, że wszystkie nomiacje z gminy Michałów trafiły do Zagajowa, i to aż w trzech kategoriach na pięć:) Czym wyróżnia się OSP Zagajów, wieś Zagajów i jej mieszkańcy? Solidarność, pracowitość, altruzim, odpowiedizalność społeczna, otwartość, innowacyjność, zespołowość, wytrwałość, kreatywność - to cechy. które zadecydowały o tak licznych nominacjach. Kto nie wierzy niech przyjedzie i sprawdzi:)