Start > Aktualności > Grill z Marszałkiem, 27.08.2009

 Grill z Marszałkiem, 27.08.2009


27.08.2009, Prestiżowy Grill z Marszałkiem Adamem Jarubasem

Marszałek dotrzymuje słowa! Adam Jarubas - marszałek województwa świętokrzyskiego, który niestety nie mógł uczestniczyć w obchodach 60-lecia naszej jednostki, przyjmuje zaproszenie...  na grilla!:)

W czwartek 27.08.2009 r. w strażnicy OSP Zagajów odbyło się uroczyste przyjecie o charakterze grilla na cześć Marszałka Adama Jarubasa. Uroczystość tą uświetnili strażacy oraz mieszkańcy Zagajowa zaangażowani w rozwój naszej jednostki, wójt Stanisław Szewczyk,  przybyli  także radni gminy Michałów wraz z przewodniczącym rady Zygmuntem Miką oraz prezesi OSP z terenu naszej gminy.

Szef sejmiku naszego województwa   przybył punktualnie o 18.00 wraz z wójtem gminy Michałów Stanisławem Szewczykiem. Następnie Marszałek przywitał się z każdym z osobna i po obejrzeniu remizy zajął miejsce przy stole. Kosztował przysmaków przygotowanych na grillu oraz ciast przyrządzonych przez nasze gospodynie. marszalek

Grill ten był nie tylko okazją do świętowania, ale przede wszystkim poruszono na ważne sprawy dla naszej jednostki, gminy, czy nawet województwa. Marszałek podzielił się z nami swoimi nadziejami oraz obawami dotyczacymi Ochotniczych Straży Pożarnych, a w ramach dygresji nie stronił od trafnych dowcipów i anegdot. Obowiązki rodzinne sprawiły, że Adam Jarubas mógł spędzić z nami tylko dwie godziny, z czego zawiedzione były najbardziej panie liczące na taniec z Marszałkiem:)

Kolejną część imprezy stanowiła zabawa taneczna.

Dziękujemy Panie Marszałku!:)