Start > Aktualności > Dzień Strażaka, Pawłowice 2009

Dzień Strażaka, Pawłowice 2009

03.05.2009, Ku czci św. Floriana

W niedzielę 03.05.2009 r. w Pałowicach odbyły się uroczyste obchody Dnia strażaka gminy Michałów. Rozpoczęły się tuż przed godziną siedemnastą uroczystym przemarszem całej braci strażackiej spod tamtejszego skrzyżowania dróg pod kaplicę, gdzie odbyła się msza polowa, już tradycyjnie prowadzona przez dwóch księży: księdza kapelana proboszcza parafii Wrocieryż Adama Kornalskiego oraz proboszcza parafii Michałów do której należą to Pawłowice Jerzego Piwowarczyka. Strażacy podczas mszy św. stali w uroczystym szeregu, kolejno: poczty sztandarowe, kobieca drużyna pożarnicza, dalej Młodzieżowe drużyny Pożarnicze i pozostali strażacy, którzy tłumnie przybyli na uroczystość.

Po mszy św. przemaszeowano na boisko sportowe. I tu rozpoczęło się podniesieniem flagi państwowej na maszt, odegrano Mazurka Dąbrowskiego. w dalszej części imprezy przemawiali zaproszeni goście m. in. Mirosław Pawlak. Na szczególną uwagę zasługuje jednak fakt wręczenia przez komendanta powiatowego PSP Władysława Węgrzynowicza listów pochwalnych dla dwóch strażaków za ich ofiarną bezinteresowną pomoc podczas jednego z pożarów na terenie gminy Michałów.

Naszą jednostkę reprezentowali: Robert Purtak, Rafał Żuber, Szymon Kuc, Dariusz Żuber, Edward Strączkiewicz oraz Józef Zięba.