Start > Aktualności > Boże Ciało, Góry Pińczowskie 2009

Boże Ciało, Góry Pińczowskie 2009

11.06.2009 A w Boże Ciało...

Chorągwie, sztandary, kwiaty, dzieci komunijne w uroczystych białych strojach, uroczyście ulubieni ludzie, ksiądz pod baldachimem trzymający monstrancje i oczywiście strażacy z OSP Zagajów :) To obraz tegorocznych obchodów Bożego Ciała w Górach Pińczowskich na których nie zabrakło także strażaków naszej jednostki, która to reprezentowali: Tomasz Sobczyk, Robert Purtak, Rafał Przeniosło, Rafał Żuber, Józef Zięba, Szymon Kuc oraz Michał Dębski.

Msza z procesją odbyła się o godzinie 12.00, na której obecne były poczty sztandarowe z OSP Zagajów i OSP Góry Pińczowskie, ustawione po obu stronach ołtarza w nawach pobocznych, za naszym pocztem sztandarowym stali z równym szregu pozostali strażacy. Gdy zaczęła się procesja, każdy ze strażaków przejął wcześniej przypisaną sobie funkcję, a mianowicie 4 strażaków obstawiło baldachim, trzech poszło w poczcie sztandarowych i krzyż oczywiście został obsadzony przez strażaka:) (Zdjęcia z uroczystosci w zakładce "Galeria"). Nastepnie każdy z nas wywiązał sie ze swojej funkcji. Nastepny raz za rok.